parsa co logo

شرکت خدمات فنی و تاسیسات ساختمانی پارسا
 

ضدعفونی آب مخزن آکواریوم استخر رفع بوی بد آب-تصفیه خانه

این مورد را ارزیابی کنید
(342 رای‌ها)

آیا ساختمان منزل شما دارای چاه آب ، مخزن آب ، یا آکواریوم و یا استخر بوده و بوی بدی ( شبیه تخم مرغ گندیده و یا بوی کپک ) از آن متساعد می شود؟ این بو نشان دهنده وجود باکتری در مخزن یا چاه آب و یا آکواریوم و استخر است. این باکتری ها در سفره های آب زیرزمینی و همچنین خاک زندگی می کنند.این باکتری ها مشکلی برای سلامتی انسان ایجاد نمی کنند ولی به سرعت تکثیر شده و با تجزیه مواد موجود ، باعث به وجود آمدن بوی بسیار بدی می شوند.

البته گاهی اوقات وجود بوی بد در آب نشان دهنده وجود باکتری های بیماری زا نیز هست.به ویژه وقتی که تغییر ناگهانی در کیفیت آب احساس شود.پیشنهاد می شود آب موجود در مخزن یا چاه آب را توسط آزمایشگاه چک کنید تا مطمئن شوید مشکل بهداشتی وجود ندارد.

باکتری های تولید کننده بو ، اغلب باکتری های کم کننده آهن و گوگرد نامیده می شوند.این باکتری ها در چرخه حیات خود ، آهن و گوگرد را استفاده کرده و گاز سولفید هیدروژن تولید می کنند که بوی تخم مرغ فاسد شده را می دهد.این باکتری ها ممکن است مستعمرات لزج در لوله و یا مخازن توالت فرنگی یا فلاش تانک تشکیل دهند.

باکتری های آهن ممکن است هنگام تعمیر یا نصب تاسیسات لوله کشی و یا پمپ آب وارد مخزن یا چاه آب شوند و یا هنگامی که آبگرمکن نصب می کنید و یا هنگامی که اتصالات لوله آب ساختمان دچار ترکیدگی و نشتی شده باشد.

هنگامی که باکتری ها وارد مخزن یا چاه آب شوند ، شاید از بین بردن آنها بسیار سخت باشد.بنابراین ، هنگام لوله کشی اولیه و یا تعمیرات نشت یا ترکیدگی لوله آب ، بهتر است تاسیسات را ضد عفونی کنید تا پس از باز کردن آب به داخل لوله ها مطمئن شوید که باکتری های موجود از بین رفته اند.اگر آب چاه و یا مخزن خانه مکررا با آب های سطحی در تماس است ، ضد عفونی کردن آب باید بصورت دوره ای انجام پذیرد.ممکن است ضد عفونی کردن آب ، باعث از بین رفتن کامل باکتری ها و یا کاهش آنها تا سطح قابل تحمل شود.

بوی بد آب آکواریوم مخزن استخر چاه روش گند زدایی و ضدعفونی آب

استفاده از کلر (chlorine) رایج ترین روش برای ضد عفونی کردن آب است.مقدار کلر نیاز به محاسبه و دقت دارد و بر اساس مقدار آب تعیین می شود.اطمینان پیدا کنید که کل سیستم لوله کشی و تاسیسات ، ضد عفونی می شوند.کلر باید 6 تا 8 ساعت در سیستم لوله کشی باقی بماند.همچنین می توان از سیستم های تصفیه آب خانگی و کلر زنی نیز استفاده کرد.

گاهی نیز هنگام حفر چاه آب ، بوی تخم مرغ احساس می شود.این بو معمولا برای استفاده اول از آب است و در مراحل بعدی کم خواهد شد و نباید نگران این مساله بود.ولی در رابطه با بوهایی که به صورت ناگهانی به وجود می آیند و یا بوهایی که پس از تعمیرات لوله کشی ، سیل یا خشکسالی ایجاد می شوند باید دقت بیشتری داشت تا مطمئن شد آب چاه یا مخزن دارای میکروب یا باکتری های بیماری زا نباشد.

 

مدیریت

گروه خدمات فنی و تاسیسات ساختمانی پارسا امیدوار است بتواند خدمات ماندگار و ارزنده ای به هموطنان عزیز ارائه نماید.این شرکت در حال حاضر در تمامی نقاط تهران ، حومه تهران ، کرج و حومه کرج، قم و ساوه در حال فعالیت در زمینه تاسیسات ساختمان می باشد.امیدواریم بتوانیم در زمینه مشاوره اینترنتی ، تلفنی و حضوری و همچنین اجرای خدمات فنی ساختمان مثمر ثمر واقع شده و رضایت شما مشتری گرامی را برآورده نماییم.

با تشکر از توجه شما

صد در صد تضمینی - بازگشت هزینه در صورت عدم رضایت از کار

حضور فوری در محل ، قیمت مقطوع و مناسب خدمات ، رضایت مشتری