parsa co logo 

شرکت خدمات فنی و تاسیسات ساختمانی پارسا
 

گزینه های زهکشی کانال ها

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
گزینه های زهکشی کانال ها

تاریخجه

بقایای تخلیه در شهر Lothal که قدمت آن به ۳۰۰۰ سال قبل از میلاد بر میگردد.

سیستم های اسناد باستانی نشان میدهد. فاضلاب و زهکشی که در شهرستانها در سراسر تمدن توسعه داده شد و بسیار پیشرفته تر از هر موجود در شهری معاصر اشاره که در شرق میانه و حتی کارآمد تر از آن در برخی از مناطق مدرن امروز پاکستان و هند بودند. همه خانه ها در شهرستانها عمده ای از شهرهاراپا و موهنجو که دسترسی به امکانات آب و زهکشی بود. فاضلاب به تخلیه تحت پوشش، که به انتظارنشسته بودند در خیابان اصلی کارگردانی شد.

قرن ۱۸ و ۱۹

مخزن جریان، تخلیه تاریخی در شهر سیدنی

اختراع زهکشی توخالی- لوله به سر هیو Dalrymple، که در درگذشت اعتبار

شیوه های فعلی

سیستم های زهکشی مدرن دارای فیلتر ژئوتکستایل که باعث حفظ و جلوگیری از دانه های ریز خاک از عبور وگرفتگی تخلیه جلوگیری میکند.. Geotextiles می پارچه های مصنوعی به خصوص برای برنامه های مهندسی عمران و محیط زیست ساخته شده است. Geotextiles طراحی شده اند برای حفظ ذرات ریز خاک در حالی که اجازه می دهد آب را از خود عبور. شن، صدف دریا، سنگ: در یک سیستم زهکشی معمولی آنها را به همراه یک سنگر که پس از آن با مواد دانه درشت پر شود گذاشته شده ژئوتکستایل است و سپس در بالای سنگ خورده و سنگر است و سپس توسط خاک پوشانده شده است. آب های زیرزمینی تراوش می کند از طریق ژئوتکستایل و جریان در داخل سنگ به ریزشگاه می ریزد. در شرایط آب های زیرزمینی بالا پلاستیکی سوراخ دار (PVC یا PE) لوله را در امتداد پایه تخلیه برای افزایش حجم آب حمل و نقل در تخلیه گذاشته است.

روش دیگر، سیستم های زهکشی پلاستیکی پیش ساخته که از HDPE بنام SmartDitch ساخته شده ، اغلب ترکیب ژئوتکستایل، فیبر نارگیل و یا فیلتر پوش می تواند در نظر گرفته شود. استفاده از این مواد به علت سهولت استفاده به طور فزاینده ای  شایع تر است که حذف نیاز به حمل و نقل و تخمگذار سنگ دانه زهکشی است که همواره گران تر از تخلیه مصنوعی و آسترهای محافظ بتن تبدیل شده است.

در طول ۳۰ سال گذشته ژئوتکستایل به  فیلترهای PVC تبدیل شده اند بیشتر موارد استفاده رسانه ها در فیلتر خاک است. آنها برای تولید ارزان و آسان هستند، با کارخانه کنترل خواص است که اطمینان از عملکرد طولانی مدت فیلتراسیون حتی در شرایط خاک سیلتی خوب است.

جایگزین قرن ۲۱

خدمات عمومی سیاتل یک برنامه آزمایشی به نام لبه خیابان جایگزین (خیابان SEA) پروژه ایجاد شده است. این پروژه بدنبال  طراحی یک سیستم ارائه زهکشی که بیشتر از نزدیک شبیه چشم انداز طبیعی قبل از توسعه از سیستم های سنتی لوله کشی تمرکز دارد.است.خیابان توسط خندق کنار جاده مشخص، که با کشت در سراسر منطقه طراحی شده است. تاکید بر پیاده رو غیر متوقف اجازه می دهد تا آب را به جریان آزادانه تر به مناطق از سطح نفوذ در کنار خیابان. از آنجا که از کشت اجرا کردن آب از منطقه شهری نه همه به طور مستقیم به داخل زمین بروید، اما همچنین می تواند به محیط اطراف جذب می شود. با توجه به نظارت های خدمات عمومی سیاتل، آنها کاهش ۹۹ درصد از آب طوفان ترک پروژه های زهکشی گزارش شده است.

زهکشی تحت مقیاس بزرگ بررسی زیست محیطی در گذشته در انگلستان است. سیستم های زهکشی شهری پایدار (کف صابون) طراحی شده اند برای تشویق پیمانکاران نصب سیستم زهکشی که بیشتر از نزدیک شبیه به جریان طبیعی آب در طبیعت است. از سال ۲۰۱۰ برنامه ریزی محلی در انگلستان توسط قانون مورد نیاز است برای عامل کف صابون را به هر پروژه های توسعه که آنها مسئول هستند. تولید کنندگان زهکشی که در حال نشان دادن تعهد به کف صابون در پیشرو گزینه های زهکشی زیست محیطی بهبود در انگلستان شامل Alumasc خارجی ساختمان محصولات، فن آوری های ACO و Polypipe.

زهکشی اسلات ثابت شده است محصول دستیابی به موفقیت بسیاری از بیست سال گذشته در به عنوان یک گزینه زهکشی. به عنوان یک سیستم زهکشی کانال آن طراحی شده است برای از بین بردن نیاز به سیستم لوله بیشتر به صورت موازی به زهکشی نصب شود، کاهش اثرات زیست محیطی تولید و همچنین بهبود جمع آوری آب است. هر دو از جنس استیل خالص و بتن زهکشی اسلات کانال تبدیل شده اند استانداردهای صنعت در پروژه های ساخت و ساز.

زهکشی در صنعت ساخت و ساز

لوله کشی که برای یک سینک قرار داده شده مهندس عمران مسئول زهکشی در پروژه های ساخت و ساز است. آنها از برنامه تمام جاده ها، ناودان خیابان، زهکشی، پلچک و فاضلاب درگیر در عملیات ساخت و ساز را تنظیم کنید. در طول روند ساخت و ساز او / او خواهد مجموعه ای از تمام سطوح لازم برای هر یک از عوامل که قبلا ذکر شد.

مهندسان عمران و مدیران ساخت و ساز در کنار معماران و ناظران، برنامه ریزان، نقشه برداران مقدار، نیروی کار به طور کلی، و همچنین به عنوان پیمانکاران فرعی کار می کنند. به طور معمول، اکثر حوزه های قضایی برخی از بدن قانون زهکشی به حکومت تا چه حد صاحب ملک می تواند زهکشی از پاکت خود را تغییر دهد.

گزینه های زهکشی برای صنعت ساخت و ساز عبارتند از:

زهکشی نقطه، که بخواهد متن آب در خندق (امتیاز). خندقهای به لوله های فاضلاب در زیر سطح زمین متصل شده و حفاری عمیق مورد نیاز است برای تسهیل این سیستم. پشتیبانی از ترانشه های عمیق به شکل قالب، آمد و رفت و یا شمع زنی مورد نیاز است.

زهکشی کانال، که بخواهد متن آب در کل اجرا از کانال. زهکشی کانال به طور معمول از بتن، فولاد، پلیمر و یا مواد مرکب ساخته شده است. نرخ رهگیری از زهکشی کانال بیشتر از زهکشی است و حفاری مورد نیاز است که معمولا بسیار کمتر عمیق است.

افتتاح سطح زهکشی کانال معمولا در قالب توری (پلیمر، پلاستیک، فولاد یا آهن) و یا یک حافظه (تخلیه شکاف) که در امتداد سطح زمین (معمولا از فولاد یا آهن تولید) می آید.

منیع : وبسایت ویکی پدیا

شرکت خدمات فنی و تاسیسات ساختمانی پارسا آماده ارائه انواع خدمات ساختمانی می باشد.

خدمات ما شامل حفر چاه فاضلاب ،تخلیه چاه فاضلاب ، لایروبی چاه فاضلاب ، باز کردن لوله فاضلاب بدون استفاده از هرگونه اسید ، تعمیرات حمام و توالت ، رفع نم و رطوبت حمام و توالت و کشف محل نم با دستگاه، رفع بوی بد فاضلاب حمام و توالت صد در صد تضمینی و بدون بازگشت و تشخیص محل نشتی و ترکیدگی لوله و کاسه توالت با دستگاه . 

مدیریت

شرکت خدمات فنی و تاسیسات ساختمانی پارساگستر فردا با شماره ثبت 490856 امیدوار است بتواند خدمات ماندگار و ارزنده ای به هموطنان عزیز ارائه نماید.این شرکت در حال حاضر در تمامی نقاط تهران ، حومه تهران ، کرج و حومه کرج، قم و ساوه در حال فعالیت در زمینه تاسیسات ساختمان می باشد.امیدواریم بتوانیم در زمینه مشاوره اینترنتی ، تلفنی و حضوری و همچنین اجرای خدمات فنی ساختمان مثمر ثمر واقع شده و رضایت شما مشتری گرامی را برآورده نماییم.

با تشکر از توجه شما

موارد مرتبط

صد در صد تضمینی - بازگشت هزینه در صورت عدم رضایت از کار

حضور فوری در محل ، قیمت مقطوع و مناسب خدمات ، رضایت مشتری