parsa co logo

شرکت خدمات فنی و تاسیسات ساختمانی پارسا
 

نم و رطوبت، عامل مخرب خانه و دیوارها

این مورد را ارزیابی کنید
(58 رای‌ها)

شرکت خدمات فنی و تاسیسات ساختمانی پارسا آماده ارائه انواع خدمات برای از بین بردن و رفع نم و رطوبت ساختمان می باشد.

خدمات ما شامل رفع نم و رطوبت دیوار و سقف ساختمان ، تشخیص محل نشتی و ترکیدگی لوله آب با دستگاه نشت یاب، رفع بوی بد فاضلاب دستشویی و توالت و بوی نم و رطوبت، تخلیه چاه ، حفاری چاه فاضلاب ، رفع گرفتگی لوله فاضلاب ، تعمیرات حمام و توالت ، صد در صد تضمینی و بدون بازگشت در محل های اجرا شده

رطوبت و نم زياد، علاوه بر اينكه به ساختار و بناي خانه صدمه مي‌رساند، يكي از اصلي‌ترين زمينه‌سازهاي ايجاد بيماري در محيط منزل است. بيماري‌هايي نظير آسم، اگزما و سردردهاي شديد از جمله بيماري‌هاي شايع حاصل از رطوبت و نم در خانه هستند. اما شما مي‌توانيد با اقداماتي از قبيل تهويه خوب كه شامل تهويه مناسب سرويس‌هاي بهداشتي و خشك نگه داشتن محيط خانه است، عايق‌بندي اصولي و كاهش مصرف آب، محيط خانه خود را دور از رطوبت و سالم‌تر نگه داريد.

رطوبت، عامل مخرب دیوار خانه

• سطوح بالاي رطوبت باعث ايجاد و افزايش رشد باكتري‌ها، قارچ‌ها و ميكروب‌ها در محيط مي‌شود كه براي سلامتي افراد خانواده بسيار مضر است.
• رطوبت و نم، گرم كردن فضاي خانه را دشوار مي‌كند و سلامت شما و فرزندان‌تان را به خطر مي‌اندازد.
• نمناك بودن خانه، باعث خرابي و پوسيدگي وسايل و لوازم پارچه‌اي و چوبي مي‌شود و اصولا زندگي در محيط خانه را سخت و دشوار مي‌كند.

رطوبت و نم در سطوح بالا به دلايل زير به وجود مي‌آيد:

• چگالش و تغليظ: اين واكنش زماني صورت مي‌گيرد كه هواي گرم وارد خانه مي‌شود و با سطوح سرد مثل سطح پنجره، ديوارها يا سقف تماس پيدا مي‌كند.
• رطوبت از محيط بيرون خانه نيز وارد فضاي خانه مي‌شود براي مثال، گاهي اوقات نم، از زمين پررطوبت كنار خانه به فضاي داخل سرايت مي‌كند.
• فعاليت‌هاي خانگي از قبيل شست‌وشو، آشپزي و حتي تنفس افراد نيز مي‌تواند باعث بروز رطوبت در خانه شود.

درصد زيادي از رطوبت خانه، از فعاليت‌هاي خانگي ناشي مي‌شود. فعاليت‌هاي رطوبت‌زا شامل، آشپزي (3%)، شستن لباس (5/0%)، حمام يك نفر (5/1%)، شستن ظرف (1%)، خشك شدن هر لباس پهن شده روي بند (5%)، تنفس هر فرد در يك ساعت (2/0%)، تعريق بدن (03/0% در هر ساعت)،گياهان نيز به مقداري كه آبياري مي‌شوند رطوبت توليد مي‌كنند.
رطوبت هم‌چنين ممكن است در حين ساخت خانه در بنيان آن تشكيل شود. براي مثال الوار و مصالح مرطوب كه در ساخت خانه استفاده مي‌شود عامل نفوذ رطوبت در خانه است. اگر خانه به تهويه و سيستم گرمايش خوبي مجهز باشد، اين رطوبت ناشي از مصالح حدود يك سال طول مي‌كشد تا از بين برود.

چگونه رطوبت خانه و نم دیوار را كاهش دهيم؟

• حذف يا كاهش منابع رطوبت

منابع اصلي رطوبت‌زا در خانه عبارتند از آشپزخانه، سرويس‌هاي بهداشتي و رخت‌شويي. در اين مكان‌ها بايد از هواكش‌هاي قوي با قدرت مكش بالا استفاده شود طوري كه هواي مرطوب داخل را به بيرون خانه هدايت كنند.

• تهويه
اطمينان از وجود گردش مناسب هوا باعث از بين رفتن رطوبت مي‌شود. تهويه مناسب و موثر مي‌تواند رطوبت را از محيط خارج كند و هواي تميزتر را جايگزين آن كند. با تهويه خوب مي‌توانيد هواي سالم‌تري براي تنفس در اختيار داشته باشيد.

• عايق‌بندي دیوار

عايق‌بندي مناسب سقف را فراموش نكنيد، زيرا عايق‌بندي باعث مي‌شود فضاي داخل خانه گرم بماند. هم‌چنين عايق‌بندي، سطوح را گرم نگه مي‌دارد و به اين طريق از رطوبت ناشي از سطوح سرد جلوگيري مي‌كند. در كل يادتان باشد خانه‌ گرم‌تر، به ميزان بيشتري از رطوبت در امان است، بنابراين سعي كنيد خانه خود را گرم نگه داريد.

• رطوبت عمدتا از طريق كف به داخل خانه نفوذ مي‌كند مخصوصا اگر در طبقات زيرين خانه استخر و سونا وجود داشته يا اگر حياط خانه داراي باغچه‌اي با خاك بسيار مرطوب باشد. اگر خانه مرطوبي داريد، توصيه مي‌كنيم زمين زير خانه را با يك لايه سنگين پلي‌تن پوشش دهيد، اين كار را حتي براي زير كفپوش‌ها نيز مي‌توان انجام داد.

• كاهش مصرف آب در داخل خانه

هرچه ميزان آب مصرفي در خانه كمتر باشد ميزان رطوبت ناشي از آن نيز كمتر خواهد بود. بنابراين با صرفه‌جويي در مصرف آب مي‌توانيد به كاهش رطوبت خانه نيز كمك كنيد. لباس‌هاي شسته شده تا حد امكان بهتر است بيرون از خانه و در حياط يا پشت‌بام خشك شوند، زيرا هنگام خشك شدن رطوبت زيادي از آن‌ها تبخير مي‌شود.

مدیریت

گروه خدمات فنی و تاسیسات ساختمانی پارسا امیدوار است بتواند خدمات ماندگار و ارزنده ای به هموطنان عزیز ارائه نماید.این شرکت در حال حاضر در تمامی نقاط تهران ، حومه تهران ، کرج و حومه کرج، قم و ساوه در حال فعالیت در زمینه تاسیسات ساختمان می باشد.امیدواریم بتوانیم در زمینه مشاوره اینترنتی ، تلفنی و حضوری و همچنین اجرای خدمات فنی ساختمان مثمر ثمر واقع شده و رضایت شما مشتری گرامی را برآورده نماییم.

با تشکر از توجه شما

برچسب‌ها

صد در صد تضمینی - بازگشت هزینه در صورت عدم رضایت از کار

حضور فوری در محل ، قیمت مقطوع و مناسب خدمات ، رضایت مشتری