parsa co logo 

برای تماس مستقیم ( یا ذخیره شماره در گوشی ) اینجا کلیک کنید
 
09122155345

 شرکت لوله بازکنی پارسا گستر می داند مشکل شما این است:☻

 

رفع گرفتگی توالت فرنگی لوله بازکنی

 

یا این:☻

 

لوله بازکنی گرفتگی توالت ایرانی

 

و حتی گرفتگی ظرفشویی:☻

 

رفع گرفتگی سینک ظرفشویی آشپزخانه

 

ریشه مشکل اینجاست:☻

 

رفع گرفتگی لوله فاضلاب توالت با ابزار لوله بازکنی

 

یا اینجا:☻

 

رفع گرفتگی سینک ظرفشویی با ابزار لوله بازکنی قوی

 

☺ما مشکل شما را اینگونه حل می کنیم:☺

 

رفع گرفتگی توالت فرنگی و ایرانی با ابزار لوله بازکنی قوی - فنر و دستگاه تراکم هوا

 

☺شاید لازم باشد از این سر فنر های لوله بازکنی استفاده کنیم☺

 

انواع سر فنر لوله بازکنی

 

☺ما کار شما را اینگونه تحویل می دهیم:☺

 

opened Toilet irani


برای تماس مستقیم ( یا ذخیره شماره در گوشی ) اینجا کلیک کنید
 
09122155345
رفع گرفتگی سیفون دستشویی و ظرفشویی

tick-blueباز کردن گرفتگی لوله فاضلاب ، توالت ، دستشویی و مجرای لباسشویی

tick-blueباز کردن گرفتگی مجرای لباسشویی

tick-blueباز کردن گرفتگی چاه توالت فرنگی-تعمیرات توالت فرنگی ، نصب ، سرویس و تعویض

tick-blueخالی کردن اجرام و اجسام پر شده در لوله دستشویی،ظرفشویی،مجرای لباسشویی و ...
tick-blueباز کردن گرفتگی سیفون حمام و توالت

 

ممکن است هر از چند گاهی گرفته شدن لوله یا سیفون دستشویی ، ظرفشویی و لباس شویی باعث آزار شما شود.با ما تماس بگیرید تا در اسرع وقت و با هزینه مناسب برای باز کردن گرفتگی در خدمت شما باشیم.

جرم‌گیری لوله فاضلاب با اسید!!!!!!!

جرم‌گیری لوله فاضلاب با اسید!!!!!!!

جرم‌گیری لوله فاضلاب، پسر را فلج مغزی و خدمتکار را روانه زندان کرد

شرط خانواده پسر‌ معلول برای بخشش دیه ۱۵۷ میلیونی

خدمتکار شرکت زمانی که برای جرم‌گیری در لوله فاضلاب اسید می‌ریخت نمی دانست باعث فلج مغزی پسر ۱۹ ساله‌ای می‌شود. او اگر نتواند دیه پسر جوان را پرداخت کند، بزودی روانه زندان خواهد شد.

 
 

به گزارش جام جم، در این حادثه که ۱۴ سال پیش رخ داد، پسر مشهدی در سرویس بهداشتی یک شرکت در همدان، به دلیل متصاعد شدن گاز کلر از چاه فاضلاب دچار فلج مغزی شد.

در تحقیقات از خدمتکار شرکت معلوم شد، او برای نظافت و باز کردن مسیر لوله اقدام به ریختن اسید در داخل کانال فاضلاب کرده بود که انتشار گاز آن باعث این حادثه تلخ شد.

در ادامه مسئول شرکت و خدمتکار در این حادثه مقصر شناخته شدند. این در حالی بود که پزشکی قانونی هم پس از معاینه مصدوم از کار افتادن و فلج دست و پا، زوال عقل و بیان و ناتوانی کامل جنسی پسر جوان را که «محمد» نام داشت به علت انتشار بخار ناشی از اسید تائید کرد.

مدیرعامل ستاد دیه استان همدان در این باره به جام جم گفت: متهمان حادثه در شعبه ۱۰۶ دادگاه کیفری استان همدان محاکمه و مرد خدمتکار ۴۰ درصد و مسئول شرکت مورد نظر که در همدان فعالیت داشت ۶۰ درصد مقصر حادثه شناخته شده و به پرداخت دیه محکوم شدند. رای پرونده در بهمن سال ۸۳ در شعبه دوم تجدید نظر استان همدان تائید شد.

یدالله روحانی منش افزود: در آن زمان مسئول شرکت دیه ای را که در حق فرد مصدوم محکوم شده بود پرداخت کرد اما مرد خدمتکار فقط توانست مبلغ کمی از دیه را بپردازد و از پرداخت بقیه مبلغ در این ۱۴ سال عاجز ماند. این متهم اکنون باید ۱۵۷ میلیون تومان بپردازد اما به دلیل مشکلات مالی نتوانسته این پول را تهیه کند. با توجه به این موضوع، حکم جلب متهم برای انتقال وی به زندان به دلیل نپرداختن دیه صادر شده است. با وجود این تلاش و رایزنی های مسئولان این ستاد برای کم کردن مبلغ دیه ادامه دارد.

وی یادآور شد: والدین این جوان اعلام کردند پس از مرگ آنها کسی از فرزندشان مراقبت نمی کند. به این منظور در صورتی که دستگاهی متعهد به نگهداری از پسرشان شود آنها تمامی دیه را می بخشند.

۵۰۰ میلیون تومان هزینه در ۱۴ سال

مجید ۴۴ ساله برادر فرد مصدوم به خبرنگار جام جم گفت: برادرم به نام محمد که در زمان حادثه ۱۹ سال داشت، در یک شرکت نصب چراغ های اتاق عمل در مشهد کار می کرد. او سال ۸۱ برای ماموریت ۱۵ روزه برای نصب چراغ های نمایشگاهی به همدان رفت. روز حادثه نیز به دفتر نمایندگی شرکت در یکی از محله های همدان رفته بود که در سرویس بهداشتی شرکت دچار حادثه شد. زمانی که از طریق مسئولان شرکت متوجه ماجرا شدیم از مشهد به همدان سفر کردیم.

وی ادامه داد: با حضور در بیمارستان متوجه شدیم خدمتکار شرکت زمانی که متوجه شده لوله های نصب شده در محل کارش جرم گرفته، برای باز کردن آن جوهر نمک و مواد شیمیایی دیگر به داخل آن ریخته تا لوله را باز کند و متوجه حضور برادرم در سرویس بهداشتی نمی شود. در جریان این حادثه مواد استفاده شده برای جرم گیری باعث تولید گاز کلر شده و برادرم را بی هوش می کند.

این مرد ادامه داد: مرد خدمتکار و دیگر مسئولان شرکت گمان نمی کردند که فردی در سرویس بهداشتی باشد . زمانی که به سمت سرویس بهداشتی می روند برادرم را در آنجا بی هوش پیدا و به بیمارستان منتقل می کنند. اما پس از درمان اولیه پزشکان، معلوم می شود که برادرم فلج مغزی شده و قدرت حرکت، صحبت کردن و فکر کردن ندارد. بنابراین در این رابطه شکایت کردیم و پرونده قضایی به جریان افتاد.

وی خاطر نشان کرد: نظریه کارشناسان نشان می داد که خدمتکار محل حادثه و مسئول شرکت مورد نظر از مقصران حادثه هستند. در این مدت من و دیگر اعضای خانواده حدود ۵۰۰ میلیون تومان برای درمان و نگهداری از برادرم هزینه کردیم. بخشی از این مبلغ را وام و بیشتر آن را از دوستان و اقوام قرض گرفتیم و برای بازپرداخت آن همچنان به افراد زیادی بدهکار هستیم. هزینه های درمان و نگهداری از برادرم بسیار بالاست. با توجه به وضع برادرم باید سه پرستار به طور شبانه روز از او مراقبت کنند. پدر و مادرم اکنون به سن سالخوردگی رسیده اند و بسختی از برادرم نگهداری می کنند. مدتی برادرم را به بهزیستی بردیم تا شاید از او نگهداری کنند اما شرایط به گونه ای بود که مسئولان آنجا نیز نمی توانستند به طور تمام وقت از برادرم مراقبت و نگهداری کنند. بناچار دوباره او را به خانه آوردیم. مرد خدمتکار که دومین متهم پرونده برادرم است نیز پولی ندارد که دیه را بپردازد. من و خانواده ام نیز با مشکل مالی برای هزینه درمان برادرم روبه رو هستیم. اگر وضع مالی ما خوب بود، دیه را می بخشیدیم. اگر دستگاه های حمایتی مثل بهزیستی قبول کنند از برادرم نگهداری کنند حاضریم خدمتکار را ببخشیم تا روانه زندان نشود.

مرد خدمتکار ۱۴ سال است برای جمع کردن پول دیه هر تلاشی کرده با بن بست روبه رو شده و حتی در تامین هزینه های زندگی با مشکل روبه رو شده است. او حالا چشم انتظار دستگاه های حمایتی و خیرین است تا شاید بتواند به کابوس ۱۴ ساله اش پایان دهد و زندانی نشود.

منبع: جام جم آنلاین

شرکت خدمات فنی و تاسیسات ساختمانی پارسا آماده ارائه انواع خدمات برای حمام و سرویس بهداشتی می باشد.خدمات ما شامل باز کردن لوله فاضلاب بدون استفاده از هرگونه اسید ، تعمیرات حمام و توالت ، رفع نم و رطوبت حمام و توالت و کشف محل نم با دستگاه، رفع بوی بد فاضلاب حمام و توالت صد در صد تضمینی و بدون بازگشت و تشخیص محل نشتی و ترکیدگی لوله و کاسه توالت با دستگاه . 

تهیه بوگیر در منزل

طرز تهیه بوگیر در منزل

ذهن انسان طی تکامل طبیعی، بوها را به نحوی هوشمندانه و کاربردی تقسیم‌بندی کرده است و از این دیدگاه نقش بوها بر سلامت جسمی نیز تقویت می‌شود. ذهن آدمی بوهای سالم را خوب و خوشایند شناسایی می‌کند و در مقابل…

ذهن انسان طی تکامل طبیعی، بوها را به نحوی هوشمندانه و کاربردی تقسیم‌بندی کرده است و از این دیدگاه نقش بوها بر سلامت جسمی نیز تقویت می‌شود. ذهن آدمی بوهای سالم را خوب و خوشایند شناسایی می‌کند و در مقابل بوهای بد را نفرت‌انگیز جلوه می‌دهد. یک نمونه بوی مواد غذایی فاسد است که باکتری‌ها، قارچ‌ها و باکتری‌های مضر را با خود دارد و در دسته‌ بدها قرار می‌گیرد!

بوی خوش در محیط خانه بدون زحمت به دست نمی‌آید. برای بسیاری همین که بوی بدی به مشام نرسد کافی است و برای گروهی مقابله با بوهای بد به یک دردسر دائمی تبدیل شده است. با این حال اگر خواهان بوی خوش در محیط خانه خود هستید با رعایت برخی نکات بدون هیچ هزینه‌ای می‌توانید خود و مهمانان را به بوی خوش مهمان کنید!
این بو از کجاست؟!

اگر در خانه بوی بدی به مشام می‌رسد باید پیش از هر کاری منبع آن را از بین ببرید. مجرای آب ظرفشویی، چاهک حمام، سرویس‌های بهداشتی و توالت فرنگی و ایرانی، ‌جا کفشی، محل انباشت رخت‌چرک‌ها، رختکن حمام، پاسیو و آشپزخانه می‌توانند محل‌هایی برای پراکندن بوی بد در خانه باشند. ‌نظافت و رفع مسدودی مجراهای فاضلاب می‌تواند بوی بد را برطرف کند. باید برای رخت‌چرک‌ها سطل در بسته‌ای در نظر‌گرفته شود. بوی بد آشپزخانه ممکن است از فساد مواد غذایی یا سیب‌زمینی، پیاز، سیر و… حاصل شده باشد. بهتر است جاکفشی خانه از انواع کشویی یا کمدی در نظر گرفته شود تا بوی احتمالی کفش‌ها در محیط پراکنده نشود. بوی بد پاسیو ممکن است از فساد برگ‌ها و ساقه‌ گیاهان ناشی شده باشد. خاک گلدان‌ها باید از مواد اضافی نظیر برگ‌های فرو افتاده،‌ ته‌ مانده میوه‌ها،‌ حشرات مرده و باقیمانده مواد غذایی عاری باشد. برخی گیاهان آپارتمانی در قسمت رویه خاک گلدان به محل تولید قارچ‌ها و کپک‌ها یا تخم‌ریزی انواع خاصی از حشرات تبدیل می‌شوند و تنها چاره کار، رسیدگی به آنها و تمیز نگه داشتن لایه بالایی خاک گلدان‌هاست. بوهای بد ناشناخته و مرموز که ناگهان سروکله‌شان پیدا شده اغلب حاصل فساد مواد غذایی یا میوه‌ها هستند.

کدام میوه‌ها و مواد غذایی؟ همان‌‌ها که ناغافل از دست یا بشقاب شما یا مهمانانتان غلتیده‌اند و زیر مبل، کمد، تخت یا بوفه جاخوش کرده‌اند. اتاق کودکان باید در فواصل کوتاه بازرسی شود تا مواد غذایی در گوشه‌ای دور از نظرها فاسد نشوند و انواع باکتری‌ها را در هوا نپراکنند. اتاق سالمندان نیز چنین شرایطی دارد. بوی بد یخچال را هم می‌توان از طریق قرار دادن مقداری جوش‌شیرین یا قهوه خشک در آن برطرف کرد.
از خوشبوکننده‌های صنعتی که به صورت اسپری به فروش می‌رسند برای خوشبو کردن محیط خانه به صورت دائمی استفاده نکنید
بوگیرهای فوری

با رفع منبع بوی بد، بوی ناخوشایند برطرف می‌شود. با این حال اگر به یک بوگیر‌فوری نیاز دارید برای مثال چاه دستشویی بالا زده و همان موقع مهمان‌ها در راهند یا بوی بد از رطوبت دیوارها ناشی شده است می‌توانید مقداری آب و سرکه با آبلیمو را در محیط خانه اسپری کنید. هر چه میزان آبلیمو یا سرکه بیشتر باشد این مخلوط قدرت بوگیری بیشتری دارد. بوی بد ناشی از دود سیگار نیز با این روش به سرعت ناپدید می‌شود. بالا بودن میزان رطوبت محیط می‌تواند با انتشار بوهای ناخوشایند همراه باشد. همواره گوشه پنجره‌ها را باز نگه دارید تا هوای داخل خانه تهویه شود. تابش آفتاب از پنجره‌‌ها به محیط‌ خانه رطوبت اضافی را برطرف می‌کند و علاوه بر آن نقش میکروب‌کشی دارد. مواد آروماتیک که از طبخ غذا ناشی می‌شود نیز می‌توانند برای سلامت ‌مضر باشند و پس از ساعتی بوی ناخوشایندی در هوای خانه باقی بگذارند. هنگام آشپزی حتما از هود استفاده کنید و تا حد امکان پنجره‌ها را باز بگذارید.

هر‌چند روز یک بار در سطل زباله منزل مقداری سرکه بریزید تا بوی شیرابه زباله را به خود نگیرد. اگر پای یکی از اعضای خانواده همواره بو می‌دهد مشکل را به پای او نسبت ندهید. بوی بد پا اغلب به جنس کفش یا جوراب وابسته است.

جوراب‌های نخی و کفش‌های چرمی اغلب بوی کمتری نسبت به جوراب‌های نایلونی و کفش‌های کتانی ایجاد می‌کنند. با این حال اگر پاها به مدت طولانی در کفش مانده باشند بهتر است بلافاصله پس از رسیدن به منزل شسته شوند. دیگر این که می‌‌توان در کفش‌هایی که بوی بد دارند مقداری جوش‌شیرین ریخت.
اسپری‌های خطرناک

از خوشبوکننده‌های صنعتی که به صورت اسپری به فروش می‌رسند برای خوشبو کردن محیط خانه به صورت دائمی استفاده نکنید. این اسپری‌ها اغلب حاوی مواد شیمیایی فرار، نفتالین و فرمالد‌ئید هستند. فرمالدئیدها مواد شیمیایی خطرناکی هستند که به صورت گسترده در صنایع چوب، رنگ و پلاستیک کاربرد دارند، ولی تحقیقات نشان می‌دهد برای انسان سرطان‌زا هستند و البته بیماری‌های ریوی، قلبی و عروقی و انواع آلرژی‌ را تشدید می‌کنند.

برخی عودهای حرارتی مرغوب که کاملا از مواد طبیعی ساخته شده‌اند برای خوشبو کردن خانه مناسب‌ترند. البته منظورمان عودهایی نیست که سوزانده می‌شوند و دود می‌کنند. اگر دنبال خوشبوکننده‌های کاملا طبیعی هستید سری به آشپزخانه بزنید! جوشانده دارچین، میخک، زنجبیل با پوست لیمو و مرکبات می‌‌توانند یک خوشبوکننده طبیعی باشند. راحت‌تر از آن خیساندن یک تکه پنبه در محلول آب و وانیل است که به یک منبع عالی خوشبوکننده تبدیل می‌شود.‌ درباره اسپری‌های خوشبوکننده ناگفته نماند احتمال بروز آسم در کودکان و سالمندان را تا ۳۵ درصد افزایش می‌دهد.

کمک گرفتن از طبیعت

بنا به تحقیقات، تری کلرواتیلن، فرمالدئیدها و بنزن مهم‌ترین آلاینده هوای خانه‌ها هستند. در شهرهای شلوغ، آلاینده‌های دست دوم نظیر ترکیبات حاوی سولفور دی‌اکسید هم به این آلاینده‌ها اضافه می‌شوند.
بهترین راه مقابله با این ترکیبات خطرناک نیز نگهداری از گیاهان آپارتمانی است. گیاهان، تصفیه‌کننده‌های طبیعی هوا هستند و علاوه بر آن رطوبت محیط را متعادل نگه می‌دارند

محققان توصیه می‌کنند در منازل آپارتمانی به ازای هر نفر حداقل ۳ گیاه آپارتمانی سالم نگهداری شود. اگر در خانه باغچه، گلخانه یا بالکن دارید از کاشت و نگهداری انواع گیاهان پهن‌برگ غافل نشوید. هرچه برگ گیاهان بزرگ‌تر و بیشتر باشد قدرت تصفیه هوای آنها بالاتر می‌رود.
منبع : وبسایت نیک صالحی

 

شرکت خدمات فنی و تاسیسات ساختمانی پارسا آماده ارائه انواع خدمات برای حمام و سرویس بهداشتی می باشد.خدمات ما شامل باز کردن لوله فاضلاب بدون استفاده از هرگونه اسید ، تعمیرات حمام و توالت ، رفع نم و رطوبت حمام و توالت و کشف محل نم با دستگاه، رفع بوی بد فاضلاب حمام و توالت صد در صد تضمینی و بدون بازگشت و تشخیص محل نشتی و ترکیدگی لوله و کاسه توالت با دستگاه . 

تاریخچه استفاده از آفتابه

همه چیز درباره آفتابه!

بچه ها از مدرسه که تعطیل می شدند شیطنت می کردند و جهت لوله ها را تغییر می دادند. پیرمرد از کوره درمی رفت و بد و بیراهی می گفت و در اسرع وقت لوله ها را به حالت قبل برمی گرداند. بعضی ها هم جلوی بساطش می ایستادند و فیگور آفتابه می گرفتند. یک دست به کمر می زدند و دست دیگر را به صورت اریب به سمت آسمان می فرستادند.

پسربچه هایی که با فقر امکانات مواجه بودند با این تفریحات سالم و ناسالم چند دقیقه ای سرخوش می شدند.

سلف سنتی شیلنگ و سیفون

در دهه ۶۰ و ۷۰ آفتابه وسیله آشنای خانه همه ایرانیان بود. این وسیله بیشتر در جاهایی کاربرد داشت که خبری از آب لوله کشی نبود.

توالت های داخل حیاط مجهز به آفتابه بودند. در مسافرت ها هم همیشه یک عدد آفتابه را برای روز مبادا در صندوق عقب ماشین می گذاشتند. البته حالت دیگرش این بود که از آفتابه به جای سیفون استفاده می کردند.

در تعریف سیفون نوشته اند: «سیفون مکانیزمی است برای گردآوری و رهاسازی یکباره آب».

آفتابه تشکیلات پیچیده سیفون را نداشت؛ ولی آن قدر کارآمد بود که خودش به تنهایی کار سیفون را انجام می داد. اگر می خواستند از این سیفون سنتی بهتر بهره ببرند آفتابه را چند بار پر و خالی می کردند البته ایرانیانی که سراغ آفتابه می رفتند خیلی به کاربردش فکر نمی کردند.

آنها به رسم رعایت نظافت یک عدد آفتابه پلاستیکی یا مسی در سرویس بهداشتی منزلشان قرار می دادند.

زمانی که آب لوله کشی قطع می شد آفتابه قدر و منزلت بیشتری پیدا می کرد. معمولا همیشه سرویس های بهداشتی به یک آفتابه پر از آب مجهز بودند و افراد پس از استفاده از سرویس بهداشتی، این وسیله پلاستیکی یا مسی را برای نفر بعدی پر آب می کردند.

در غیر این صورت طرف قبل از وارد شدن به دستشویی باید زحمت پرکردن آفتابه را هم می کشید. افرادی که مورد احترام خانواده و صاحبخانه بودند از انجام این کار سنگین معاف می شدند. معمولا پسربچه ها این مسئولیت را به عهده می گرفتند و آفتابه پر از آب را تقدیم مهمان می کردند. گاهی هم پیش می آمد که شیطنت می کردند و آفتابه را از آب داغ سماور پرمی کردند که فریاد جیغ و داد مهمان، خنده پسربچه های بازیگوش را در پی داشت.

ردپای آفتابه در ضرب المثل های ایرانی

نام آفتابه دگرگون شده واژه آب تابه است. یعنی آبی که درون تابه (ظرف) ریخته می شود و هنگام شست وشو مورد استفاده قرار می گیرد.

واژه «آفتابه» در ضرب المثل های ایرانی حضور پررنگی دارد. مردم در ضرب المثل ها سراغ اشیایی می روند که کاربرد زیادی دارد و وقتی یک وسیله این قدر در مثل ها تکرار شده یعنی خودش خیلی مورد استفاده قرار گرفته است.

معروف ترین ضرب المثلی که همه شنیده اند «آفتابه خرج لحیم کردن» است. این مثل در مواردی به کار می رود که آن کار توجیه اقتصادی نداشته باشد. در قدیم آفتابه های مسی مرسوم بود که وقتی سوراخ می شد با «لحیم» آن سوراخ را می بستند.

گاهی وقت ها تعداد سوراخ ها این قدر زیاد می شد که اگر آن را دور می انداختی و یک عدد جدید می خریدی به صرفه تر بود. «آفتابه لگن هفت دست ولی شام و ناهار هیچ چی» مواقعی کاربرد دارد که حاشیه های یک ماجرا از متنش مفصل تر می شود.

آفتابه لگن وسیله ای بوده که برای شست وشوی دست و دهان قبل و بعد از خوردن غذا، کاربرد داشته است. در دوره قاجار نوکران آفتابه لگن را همراه حوله سر سفره می آوردند و اشخاص قبل و بعد از غذا دست و دهان خود را می شستند.

وقتی میزبان آفتابه لگن برای شستن دست و دهان بیاورد؛ اما سفره اش خالی از غذا باشد باید این جمله را خطاب به او عنوان کرد.

«آفتابه دزد» دزدی تازه کار یا دله دزد است که چیزهای بی ارزش می دزد. این دزد ممکن است به آغوش جامعه بازگردد و امکان دارد پیشرفت کند و مرتکب خلاف های سنگین تر شود! اگر یادتان باشد در توالت های عمومی نگهبانی را به کار می گرفتند که یکی از وظایف اصلی اش نگهبانی از آفتابه ها بود. اصطلاح «آفتابه برداشتن» هم به معنای بدقولی کردن به کار می رود.

ظاهرا در قدیم وقتی دو نفر با هم مشغول گفتمان بوده اند؛ فردی که استدلال محکمی نداشته آفتابه را برمی داشته و صحنه مناظره را به بهانه رفتن به سرویس بهداشتی (مستراح قدیمی) ترک می کرده! حالا بعد از گذشت سال ها وقتی کسی زیرحرفش می زند و به عهدش وفادار نمی ماند می گویند «طرف آفتابه برداشت».

«آفتابه و لولهنگ هر دو یک کار می کنن، اما قیمتشون موقع گرو گذاشتن معلوم می شه!» در این مثل مراد از لولهنگ آفتابه گِلی است و منظور از آفتابه اولی آفتابه های مسی قدیمی است. در دهه ۶۰ کلمه «آفتابه» این قدر پرنفوذ بود که بعضا نامش در ورزشگاه ها هم شنیده می شد. وقتی می خواستند بازیکنی یا تیمی را تحقیر کنند همه با هم یک صدا فریاد می زدند: «…، تورو چه به بازی، برو آفتابه سازی»

وسیله ای لازم برای سال های دور از خانه

آنهایی که ترک وطن کرده و در سرزمین غربت ساکن شده اند قدر این وسیله بهداشتی را بیشتر می دانند.

همان طور که می دانید فرنگی ها با آن که خودشان را بسیار باکلاس و متمدن می دانند، اما پس از قضای حاجت از ماده تمیزکننده آب استفاده نمی کنند! ایرانی های مهاجر که از کودکی به شست وشوی خودشان با آب عادت کرده اند، هرگز نمی توانند با این ماجرا کنار بیایند بنابراین دست به دامان آفتابه می شوند و آن را در کنار توالت فرنگی قرار می دهند. مشکل دقیقا از اینجا آغاز می شود که بازارهای غربی وسیله ای به نام «آفتابه» را به رسمیت نمی شناسند و در آنجا هر چقدر بازار را زیر و رو کنید چنین چیزی پیدا نمی شود بنابراین اگر دیدید ایرانی موردنظر هنگام برگشتن به دیار غربت با خودش یک «آفتابه» هم می برد اصلا تعجب نکنید.

منبع:وبسایت جام جم آنلاین

شرکت خدمات فنی و تاسیسات ساختمانی پارسا آماده ارائه انواع خدمات برای حمام و سرویس بهداشتی می باشد.خدمات ما شامل باز کردن لوله فاضلاب بدون استفاده از هرگونه اسید ، تعمیرات حمام و توالت ، رفع نم و رطوبت حمام و توالت و کشف محل نم با دستگاه، رفع بوی بد فاضلاب حمام و توالت صد در صد تضمینی و بدون بازگشت و تشخیص محل نشتی و ترکیدگی لوله و کاسه توالت با دستگاه . 

چگونه توالت را با نوشابه تمیز کنیم

چگونه توالت را با نوشابه تمیز کنیم

 

چگونه

۱

برای تمیز کردن توالت نوشابه سیاه را داخل کاسه بریزید. آن را به دیواره بریزید آن را به سمت لکه ها جریان دهید و سپس داخل کاسه بریزید.

۲

بگذارید حداقل به مدت یک ساعت باقی بماند. اسید موجود در نوشابه لکه ها را از بین می برد. برای تمیزی بیشتر اجازه بدهید نوشابه برای طول شب آنجا بماند.

۳

به اختیار خود، توالت را با برس تمیز کنید. اگر تعداد زیادی لکه سمج وجود دارند شما باید آنها را قبل از رفتن به مرحله بعد با برس تمیز کنید.

۴

سیفون را بکشید. در نهایت بعضی از لکه های آهکی با فسفریک اسید نوشابه محلول میشوند.

۵

در نهایت اگر مشکل همچنان باقی بود از تمیزکننده های معمولی توالت استفاده کنید. همچنانکه نوشابه می تواند لجن و لکه های کاسه تولت شما را تمیز کند یک ماده تمیز کننده موثر نیست. شکر موجود در نوشابه میتواند چسبندگی کاسه توالت را از بین ببرد و محیط مناسبی برای باکتری ها ایجاد کند. در اینجا تعداد دیگر از محلول ها تمیز کننده وجود دارد که شما می توانید استفاده کنید.
– ۱/۲ پیمانه سرکه و ۱/۴ پیمانه جوش شیرین (یا دو قاشق چای خوری بوراکس) داخل ۱/۲ گالن (۲ لیتر) آب مخلوط کنید. آن را داخل کاسه تولت ذخیره کنید، یک ساعت قبل از کشیدن سیفون صبر کنید.
– برای از بین بردن قارچ ها یک قسمت هیدروژن پراکسید با دو قسمت آب را داخل بطی اسپری مخلوط کنید. به قسمت های قارچی اسپری بزنید، حداقل یک ساعت صبر کنید و محلول قارچ ها را بخراشید.

منبع:وبسایتphow

شرکت خدمات فنی و تاسیسات ساختمانی پارسا آماده ارائه انواع خدمات برای حمام و سرویس بهداشتی می باشد.خدمات ما شامل باز کردن لوله فاضلاب بدون استفاده از هرگونه اسید ، تعمیرات حمام و توالت ، رفع نم و رطوبت حمام و توالت و کشف محل نم با دستگاه، رفع بوی بد فاضلاب حمام و توالت صد در صد تضمینی و بدون بازگشت و تشخیص محل نشتی و ترکیدگی لوله و کاسه توالت با دستگاه . 

۸ نکته در مورد تمیز کردن حمام و دستشویی

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه خراسان ؛ نکاتی که در ادامه همین مطلب بیان می کنیم، شما را در شست و شوی بهتر حمام و دستشویی منزل تان یاری می کند:

*برای شست و شوی شیشه ها و آینه های دستشویی یا حمام، محلولی از آب گرم و سرکه تهیه کنید. این محلول را می توانید درون اسپری آبپاش بریزید و به شیشه اسپری کنید. معمولا بهترین وسیله برای پاک کردن شیشه ها، روزنامه های قدیمی است.

*برای از بین بردن جرم دستشویی می توانید از وایتکس یا همان محلول سفیدکننده استفاده کنید. البته از قرص های ژاول هم می توان استفاده کرد. راه آب را ببندید و یک قرص را در سینک بیندازید و بگذارید حدود ۱۰تا ۱۵دقیقه بماند.

*سرکه در شست و شو و برق انداختن لوازم چینی سرویس های بهداشتی نیز کاربرد موثری دارد. شما می توانید پارچه ای را به کمی سرکه آغشته کنید و یا سرکه را روی سطوح کاسه دستشویی و توالت به طور مستقیم بریزید و با برس تمیز کنید. این روش برای لکه زدایی و حتی قارچ زدایی وان حمام نیز کارساز است.

*برای بهتر پاک شدن جرم کاشی های حمام و دستشویی بهتر است همزمان با مایع سفیدکننده از جوش شیرین نیز استفاده کنید.

*توصیه می شود برای تمیزکردن حباب های لامپ حمام و دستشویی از دستمال نرم آغشته به الکل استفاده و حباب های لامپ ها را تمیز کنید.

*برای باز کردن سوراخ های دوش حمام، سردوشی حمام را چند ساعت در سرکه خالص قرار دهید تا رسوبات آن از بین برود.

*برای تمیز کردن و برق انداختن شیر آلات دستشویی و حمام، از یک اسفنج و مقداری سرکه و آب استفاده کنید. اسفنج خیس شده را در مقداری سرکه گرم فرو ببرید و به مدت ۱۵دقیقه (هر ۵ دقیقه یک بار) روی سطح آیینه و شیر آب بکشید. اسید موجود در سرکه باعث نرم شدن جرم های روی این سطوح می شود. شما سپس می توانید آن ها را با کف صابون یا کف مایع تمیز کننده ای بشویید و در نهایت با پارچه ای تمیز خشک کنید.
منبع:وبسایت سلامت نیوز

شرکت خدمات فنی و تاسیسات ساختمانی پارسا آماده ارائه انواع خدمات برای حمام و سرویس بهداشتی می باشد.خدمات ما شامل باز کردن لوله فاضلاب بدون استفاده از هرگونه اسید ، تعمیرات حمام و توالت ، رفع نم و رطوبت حمام و توالت و کشف محل نم با دستگاه، رفع بوی بد فاضلاب حمام و توالت صد در صد تضمینی و بدون بازگشت و تشخیص محل نشتی و ترکیدگی لوله و کاسه توالت با دستگاه . 

صد در صد تضمینی - بازگشت هزینه در صورت عدم رضایت از کار

حضور فوری در محل ، قیمت مقطوع و مناسب خدمات ، رضایت مشتری